Pohyb

Pohybem v sobě rozproudíte radost

Věděli jste, že při pohybu se do těla uvolňuje endorfin, serotonin a dopamin, tedy hormony zodpovědné za radostné prožitky? Přijďte k nám na konzultaci a odhalte, která sportovní aktivita je konkrétně pro vás vhodná a vyvolá ve vás pocity dlouhodobé pozitivity a štěstí.

Pohybem ke zdraví,
radosti a skvělé vitalitě

Bolesti zad a šíje, ztuhlost kloubů, křivá záda, nadváha, podváha a nepravidelný cyklus, špatná nálada, úbytek energie, … Zní to možná až neuvěřitelně, ale v kombinaci s vhodnou stravou dokážete právě pohybem řadu takových problémů hravě odstranit. Jak je to možné?

Při fyzicky náročné aktivitě se totiž uvolňují hormony endorfin (vyvolává pocit štěstí, dobrou náladu a pomáhá od chronických bolestí), serotonin (má vliv na kvalitu spánku, sebevědomí, správné trávení, psychiku a migrény) a dopamin (zlepšuje motorické schopnosti, kontroluje chuť k jídlu a vyvolává pocity euforie).

Pohybem pečujete o svou psychiku i fyzické zdraví.

Správně provedeným cvičením navíc narovnáte svou páteř, uvolníte šíji (zbavíte se tak i souvisejících bolestí hlavy), zbavíte se plochých plosek nohou, … Při pravidelnosti naberete svalovou hmotu, zpevníte své tělo, srovnáte hladinu hormonů a zabezpečíte si i ve vysokém věku sílu a elán.

Pomáháme i sportovcům

Při vrcholovém sportu je nutné o své tělo dokonale pečovat. Dopřávat mu správnou výživu a regeneraci. Díky tomu dokážete podávat maximální výkony bez velkých následků.

U nás projdete pozorováním živé kapky krve a metabolickým měřením – dozvíte se aktuální stav vašeho těla. Na základě zjištěných výsledků vám doporučíme kroky, které povedou nejen k vyřešení aktuálních potíží, ale předejdou i problémům budoucím.

Naše služby využili např. vrcholoví sportovci Barbora Závadová a Marek Navrátil. Více o průběhu jejich ozdravení se dozvíte v našem článku s videem jak, plavkyně Barbora Závadová vyhledala naše služby.

Chcete zažívat radost z pohybu? Zlepšit své fyzické a psychické zdraví? Objednejte se na konzultaci, kde vám ve spolupráci s rehabilitačním lékařem doporučíme sportovní aktivitu, po které se právě vy budete cítit skvěle.